Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

Seramik kaplama için detay stüdyomuza getirilen aracın detaylı temizlik işlemleri yapıldıktan sonra boya düzeltme ve parlatma uygulaması tamamlanır. Kullanılacak Seramik Kaplama ürününe göre SİO2 içerikli ön koruma ürünleriyle son bir polisaj işlemi daha yapılabilir. Bu sayede kaplamanın vernik yüzeyiyle girdiği reaksiyon daha etkili hale getirilir. Araç tekrar yıkanır ve polisaj yağlarından tamamen arındırıldıktan sonra seramik öncesi yüzey temizleyicilerle temizlenir. Sonrasında ise aracın boyalı yüzeyleri Seramik Kaplama ürünüyle tamamen kaplanır. Bazı ürünler tek kat uygulanırken bazı ürünler ise birden fazla kat gerektirebilir. Ancak her katta azami özen gösterilmesi ve sık sık kontrol edilmesi gereklidir. Olası bir hatada yüzeydeki seramik kaplama ürünü zımpara ve polisaj işlemi yapılmadan kaldırılamaz ve düzeltilemez. Bu sebeple profesyoneller tarafından uygulanması tavsiye edilir.

Seramik kaplama ürünleri aracın yüzeyinde ekstra bir tabaka oluşturduğu için çiziklere ve taş izlerine karşı direnç yaratır. Ancak aracı tamamen çizilmez hale getirmezler. Yüksek UV koruması sayesinde boyanın ve vernik tabakasının matlaşmasına, güneş yanıklarının oluşmasına engel olur. Uygulandığı yüzeylerde 2 mikrona kadar bir tabaka oluşturur. Oluşturduğu tabaka, standart uygulamalara oranla çok daha yüksek bir hidrofobi özelliği kazandırır. Seramik kaplama ürünlerinin kendine has, boyaya derinlik katan ve aynı zamanda rengi daha da koyulaştıran özelliği bulunmaktadır. Standart uygulamalarda bu özellikler sınırlıdır ve kısa ömürlüdür. Seramik kaplama uygulamasından sonra araç uzun süre bu özellikleri vadeder.

Aracın sadece kaporta aksamına değil, dış trimlere, jantlara, farlara ve stoplara da bu bölgelere özel ürünlerle seramik kaplama uygulaması yapılabilir. Uygulamalara başlanmadan önce müşterilerimiz bütün kaplama ürünleri ile alakalı bilgilendirilir ve ürünlere beraber karar verilir. Seramik kaplama uygulaması tamamlanan araç uygun sıcaklıkta bekletilir ve ürünün kürleşmesi beklenir. Kürleşmeden sonra aracın tamamı kontrol edilir ve araç sahibine teslim edilir. Seramik kaplama uygulaması tamamlanmış aracın uygulamadan sonraki yıkamaları PH Nötr ve güvenilir ürünlerle yapılmalıdır. Detay stüdyomuzdan ayrılmadan önce misafirlerimiz bu konularda detaylıca bilgilendirilir. Müşterilerimiz arzu ederlerse, stüdyomuzun üst katında bulunan reyonlardan arzu ettiği ürünleri temin edebilirler. Yozgat dışında ikamet eden müşterilerimiz extremeautodetailingyozgat.com üzerinden dilediği ürüne dilediği zaman, ücretsiz kargo avantajıyla ulaşabilir.

Arabalarınız taş izi, güneş yanığı, kuş pisliği, zift, doğal yollarla bulaşan reçine ve demir toz vs korur. Ufka çizilmelerde ısı ile kendini onarma özelliği mevcuttur.

Tüm ürünlerimiz garantili (9H) sertifikalı gerçek cam 

5 yıl ve 100.000 km'ye kadar ürüteci marka ve uygulama merkezi garantisi mevcuttur.

1001 baloncuk etkisi ile hidrofobik ve anti statik (su kaydırma ve toz itme) etki oluşturarak kendini temizleme özelliği mevcuttur.

WhatsApp Destek