Standart Oto Yıkama

Standart Oto Yıkama

Standart Oto Yıkama

Bir aracın saatteki hızı 50 Km’den fazla olduğunda araç yüzeyi ile hava basıncı arasında zıt yönlü bir hava akımı oluşur. Bu hava akımı havadaki tozların araç yüzeyine adeta bir mıknatıs gibi yapışmasına ne olur. Boya yüzeyinde yoğun kir tabakası oluşması sonucunda oldukça kötü bir görüntü ortaya çıkar…

Boya yüzeyine yapışan bu toz zerrecikleri basınçlı su ile asla çıkartılamaz. Su ile yüzeye tam temas etmeyen kirler çıkartılabilir. Yüzeye tamamen yapışan toz zerrecikleri aracın boyasının cansız ve mat bir görünüm sergilemesine neden olur.

Araç yüzeyinde oluşan bu toz zerreciklerinin temizlenebilmesi için su yeterli olmaz. Bunun için şampuan ve sünger olması gerekir. Şampuanın yumuşaklık ve kayganlık sağlaması bu tür yoğun lekelerden kurtulabilmeyi sağlar. Süngerin ise yüzeyin yoğun yerlerine temas etmesi sayesinde bu tür kirlerden kolaylıkla kurtulabilir, boya yüzeyinin parlak ve canlı bir görünüme kavuşabilmesini sağlayabilirsiniz.

Boya yüzeyinde şampuanın kullanılması sayesinde toz zerreciklerinin yerini şampuanın cila zerrecikleri alır ve bu cila zerrecikleri boyanın olduğundan çok daha parlak bir şekilde gözükmesini sağlar. Boya yüzeyine ışığın kuvvetli bir şekilde yansımasını sağlayan cila zerrecikleri ile aracınız adeta sıfır bir görünüme kavuşur.

Hatırlatma: Extreme auto detailing tarafından kullanılan ürünleri sadece boya yüzeyine değil çevreye de zarar vermez. İnsanın ve doğanın yapısına zarar vermeyecek doğallıkta üretilen ürünlerini tercih etmekteyiz.

Standart Oto Yıkama Hizmet Standardı

1- Basınçlı yıkama makinesi ile otomobilin dış kısmı kirlerden arındırılır ve fırcasız köpükleme yapılmaktadır.

2- Otomobilin jantları toz ve lekelerden arındırılır.

3- Aracın dış yüzeyi durulanarak temizlenir.

4- Otomobil paspasları yıkanır ve kurulanır.

5- Otomobilin iç kısmına hava tutulur ve süpürge yardımı ile vakumlama yapılarak temizlenir.

6- Aracın iç yüzeyindeki plastik aksamların tozu alınır.

7- Araç camları içten ve dıştan temizlenir.

8- Araç lastikleri parlatılır ve koruma işlemleri uygulanır.

 

WhatsApp Destek